Nástup do materskej školy

bus

Keď  náš malý bucľatý anjelik začne sedieť, chodiť, rozprávať, tvoriť vety  a neuveriteľne vyrastie, zistíme, že to už nie je naše bábätko, ktoré potrebuje našu  nepretržitú pomoc a oddanosť.  Z bábätka vyrastie malý človiečik bažiaci po nových  veciach, spoločnosti a samostatnosti. Táto zásadná zmena v živote malého človiečika nastáva zvyčajne v období troch  rokov, niekedy skôr, no zvyčajne neskôr.

Najdôležitejším  obdobím pre človeka je prvých šesť rokov jeho života. Vtedy sa vyvíja  a formuje jeho osobnosť, intelektové schopnosti a buduje jeho vzťah k okoliu a k ostatným ľuďom ..... sme radi, že môžeme byť pri tom.

Čo potrebuje dieťa pri nástupe do MŠ

• pyžamo, paplón, vankúš, posteľnú bielizeň, nepremokavú posteľnú plachtu (rozmer ležadla 60x135 cm),
  • prezúvky s bielou podrážkou a uzavretou pätou (nie vsuvky),
  • uterák s uškom na zavesenie,
  • náhradné oblečenie,
  • pohár na pitie,
  • fotokópiu preukazu poistenca dieťaťa,
  • vešiak do skrinky.

Dieťa musí mať všetky veci označené menom.

Hygienické potreby:

4 ks toaletného papiera, papierové vreckovky, tekuté mydlo,

označený hrebeň, servítky, vlhčené obrúsky

...hľadať v dieťati nadanie je pre jeho šťastnú  budúcnosť nenahraditeľné....

Materská škola Valaliky, Poľná 4 s elokovaným pracoviskom Hlavná 57